LB15CKW01-5D12-JB
DigiKeys produktnummer
LB15CKW01-5D12-JB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LB15CKW01-5D12-JB
Beskrivning
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare SPDT Standard, belyst Panelmontering, snäppfäste
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LB15CKW01-5D12-JB Modeller
Kategori
Styrdonstyp
Rund, knapp
Tillv.
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Serie
Färg - styrdon/lock
Transparent (vitt filter/diffusör)
Förpackning
Bulk
Belysningstyp, färg
LED, bärnstensgul
Artikelstatus
Föråldrad
Belysningsspänning (nominell)
12VDC
Monteringstyp
Panelmontering, snäppfäste
Termineringstyp
Lödning, snabbkontakt - 0,110" (2,8mm)
Typ
Standard, belyst
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 22,00mm
Krets
Arbetstemperatur
-25°C-50°C
Brytarfunktion
På-Mom
Mekanisk livslängd
1 000 000 cykler
Strömklassning (Ampere)
3A (AC/DC)
Elektrisk livslängd
100 000 cykler
Märkspänning - AC
125 V
Basproduktens nummer
Märkspänning - DC
30 V