JWMW11RA1A
DigiKeys produktnummer
360-1715-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JWMW11RA1A
Beskrivning
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V
Detaljerad beskrivning
Vippomkopplare SPST 10A (AC/DC) 125 V Panelmontering, snäppfäste
EDA-/CAD-modeller
JWMW11RA1A Modeller
Styrdonsmärke
O I
Serie
Termineringstyp
Lödning, snabbkontakt - 0,110" (2,8mm)
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Panelutskärningsdimensioner
Rektangulär - 25,00mm x 15,40mm
Krets
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Märkspänning - AC
125 V