JWM11RA1A
JWM11RA1A
IP Rated Switches | Datasheet Preview
JWM11RA1A
DigiKeys produktnummer
360-1483-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JWM11RA1A
Beskrivning
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Vippomkopplare SPST 10A (AC) 125 V Panelmontering, snäppfäste
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
JWM11RA1A Modeller
Kategori
Färg - styrdon/lock
Svart
Tillv.
Styrdonsmärke
O I
Serie
Termineringstyp
Lödning, snabbkontakt - 0,110" (2,8mm)
Förpackning
Bulk
Ingångsskydd
Dammsäker
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Epoxitätade terminaler
Monteringstyp
Panelmontering, snäppfäste
Panelutskärningsdimensioner
Rektangulär - 24,00mm x 15,40mm
Krets
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
Brytarfunktion
Godkännande myndighet
CSA, UL, VDE
Strömklassning (Ampere)
Mekanisk livslängd
25 000 cykler
Märkspänning - AC
125 V