JWM11BCA-H
DigiKeys produktnummer
JWM11BCA-H-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JWM11BCA-H
Beskrivning
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Vippomkopplare SPST 10A (AC) 125 V Panelmontering, snäppfäste
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
JWM11BCA-H Modeller
Kategori
Färg - styrdon/lock
Röd
Tillv.
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Serie
Termineringstyp
Lödning, snabbkontakt - 0,110" (2,8mm)
Förpackning
Bulk
Ingångsskydd
Dammsäker
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Epoxitätade terminaler
Monteringstyp
Panelmontering, snäppfäste
Panelutskärningsdimensioner
Rektangulär - 24,00mm x 15,40mm
Krets
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
Brytarfunktion
Godkännande myndighet
CSA, UL, VDE
Strömklassning (Ampere)
Mekanisk livslängd
25 000 cykler
Märkspänning - AC
125 V