FR01KC10H-S
DigiKeys produktnummer
360-2201-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FR01KC10H-S
Beskrivning
SW ROTARY DIP BCD COMP 0.1A 5V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
DIP-brytare BCD-komplement 10 positioner Genomgående hål, högervinklad Roterande med axel Ställdon 100mA 5VDC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FR01KC10H-S Modeller
Kategori
Kontaktytbehandling
Guld
Tillverkare
NKK Switches
Höjd över kort
0,394" (10,00mm)
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål, högervinklad
Förpackning
Rör
Termineringstyp
PC-stift
Artikelstatus
Aktiv
Stigning
0,100" (2,54mm), full
Krets
BCD-komplement
Tvättbar
Nej
Antal positioner
10
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Strömklassning (Ampere)
100mA
Stommaterial
Polyamid (PA), nylon (glasfylld)
Spänningsvärde
5VDC
Längd
0,394" (10,00mm)