FR01FR10H-06XL-S-ND
FR01FR10H-06XL-S-ND
FR01FR10H-06XL-S
DigiKeys produktnummer
FR01FR10H-06XL-S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FR01FR10H-06XL-S
Beskrivning
SWITCH ROTARY DIP BCD 0.1A 5V
Detaljerad beskrivning
DIP-brytare BCD 10 positioner Genomgående hål, högervinklad Roterande för verktyg Ställdon 100mA 5VDC
Höjd över kort
0,394" (10,00mm)
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål, högervinklad
Stigning
0,100" (2,54mm), full
Krets
BCD
Tvättbar
Nej
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Strömklassning (Ampere)
100mA
Spänningsvärde
5VDC
Längd
0,394" (10,00mm)