FR01FC10P-W-S
DigiKeys produktnummer
FR01FC10P-W-S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FR01FC10P-W-S
Beskrivning
SW ROTARY DIP BCD COMP 0.1A 5V
Detaljerad beskrivning
DIP-brytare BCD-komplement 10 positioner Genomgående hål Roterande för verktyg Ställdon 100mA 5VDC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FR01FC10P-W-S Modeller
Höjd över kort
0,150" (3,81mm)
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Stigning
0,100" (2,54mm), full
Krets
BCD-komplement
Tvättbar
Ja
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Strömklassning (Ampere)
100mA
Spänningsvärde
5VDC
Längd
0,394" (10,00mm)