FR01FC10H-06XL-S
DigiKeys produktnummer
FR01FC10H-06XL-S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FR01FC10H-06XL-S
Beskrivning
SW ROTARY DIP BCD COMP 0.1A 5V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
DIP-brytare BCD-komplement 10 positioner Genomgående hål, högervinklad Roterande för verktyg Ställdon 100mA 5VDC
Kategori
Kontaktytbehandling
Guld
Tillverkare
NKK Switches
Höjd över kort
0,394" (10,00mm)
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål, högervinklad
Förpackning
Rör
Termineringstyp
PC-stift
Artikelstatus
Aktiv
Stigning
0,100" (2,54mm), full
Krets
BCD-komplement
Tvättbar
Nej
Antal positioner
10
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Strömklassning (Ampere)
100mA
Stommaterial
Polyamid (PA), nylon (glasfylld)
Spänningsvärde
5VDC
Längd
0,394" (10,00mm)