RP102K301D-TR
DigiKeys produktnummer
2129-RP102K301D-TR-ND - Remsa och spole (TR)
2129-RP102K301D-CT-ND - Remsbit (CT)
2129-RP102K301D-DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RP102K301D-TR
Beskrivning
IC REG LINEAR 3V 300MA DFN
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 300mA DFN(PL)1820-6
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,19V vid 300mA
Tillv.
Ström - utgång
Serie
Vilström - (Iq)
70 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrfunktioner
Aktivera
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
6-UFDFN exponerad kontaktyta
Spänning - ingång (max)
5,25V
Leverantörens enhetsförpackning
DFN(PL)1820-6
Spänning - utspänning (min/fast)
3V