RP101N251D-TR-FE
DigiKeys produktnummer
RP101N251D-TR-FE-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RP101N251D-TR-FE
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.5V 300MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 300mA SOT-23-5
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,25V vid 150mA
Tillv.
Ström - utgång
Serie
Vilström - (Iq)
25 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Styrfunktioner
Aktivera
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - ingång (max)
5,25V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V