R1517J501E-T1-FE
DigiKeys produktnummer
R1517J501E-T1-FE-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
R1517J501E-T1-FE
Beskrivning
IC REG LIN 5V 500MA TO252-5-P2
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA TO-252-5-P2
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,62V vid 500mA
Tillv.
Ström - utgång
Serie
Vilström - (Iq)
36 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Styrfunktioner
Aktivera, mjukstart
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (TA)
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
TO-252-6, DPak (5 stift + flik)
Spänning - ingång (max)
36V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-252-5-P2
Spänning - utspänning (min/fast)
5V