R1501S120B-E2-FE
DigiKeys produktnummer
2129-R1501S120B-E2-FETR-ND - Remsa och spole (TR)
2129-R1501S120B-E2-FECT-ND - Remsbit (CT)
2129-R1501S120B-E2-FEDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
R1501S120B-E2-FE
Beskrivning
IC REG LINEAR 12V 1A 6-HSOP-J
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A 6-HSOP-J
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
160 µA
Serie
PSRR
50dB (1kHz)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrfunktioner
Aktivera
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
6-SOIC Variation (Bredd 0,154", 3,90mm), 4 stift + 2 flänsar
Spänning - ingång (max)
24V
Leverantörens enhetsförpackning
6-HSOP-J
Spänning - utspänning (min/fast)
12V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
0,7V vid 1A