R1191H033B-T1-FE
DigiKeys produktnummer
2129-R1191H033B-T1-FETR-ND - Remsa och spole (TR)
2129-R1191H033B-T1-FECT-ND - Remsbit (CT)
2129-R1191H033B-T1-FEDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
R1191H033B-T1-FE
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT89-5
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 300mA SOT-89-5
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
R1191H033B-T1-FE Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
100 µA
Serie
PSRR
70dB (1kHz)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrfunktioner
Aktivera
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, läckström, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
SOT-89-5/6
Spänning - ingång (max)
16V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-89-5
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
1V vid 300mA