NR1620GK075AE4S
DigiKeys produktnummer
2129-NR1620GK075AE4STR-ND - Remsa och spole (TR)
2129-NR1620GK075AE4SCT-ND - Remsbit (CT)
2129-NR1620GK075AE4SDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NR1620GK075AE4S
Beskrivning
IC REG LINEAR 0.75V DFN1212-6-GK
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA DFN1212-6-GK
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,161V vid 150mA
Tillv.
Ström - utgång
Serie
Vilström - (Iq)
900 nA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
90dB-60dB (1kHz-100kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Current Limit
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, underspänningslåsning (UVLO)
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
6-XFDFN exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
0,75V