NJM78L12UA-TE1
DigiKeys produktnummer
2129-NJM78L12UA-TE1TR-ND - Remsa och spole (TR)
2129-NJM78L12UA-TE1CT-ND - Remsbit (CT)
2129-NJM78L12UA-TE1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NJM78L12UA-TE1
Beskrivning
IC REG LINEAR 12V 100MA SOT89-3
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 100mA SOT-89-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NJM78L12UA-TE1 Modeller
Vilström - (Iq)
6.5 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
62dB (120 Hz)
Skyddsfunktioner
Övertemperatur, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Inkapsling/låda
TO-243AA
Spänning - ingång (max)
35V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-89-3
Spänning - utspänning (min/fast)
12V