NJM2884U1-33-TE1
DigiKeys produktnummer
2129-NJM2884U1-33-TE1TR-ND - Remsa och spole (TR)
2129-NJM2884U1-33-TE1CT-ND - Remsbit (CT)
2129-NJM2884U1-33-TE1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NJM2884U1-33-TE1
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 500MA SOT89-5
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA SOT-89-5
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NJM2884U1-33-TE1 Modeller
Vilström - (Iq)
300 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
75dB (1kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, kortslutning
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spänning - ingång (max)
9V
Inkapsling/låda
SOT-89-5/6
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-89-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,18V vid 300mA