NJM2881F33-TE1
DigiKeys produktnummer
2129-NJM2881F33-TE1TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NJM2881F33-TE1
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 300mA SOT-23-5 (MTP5)
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
180 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
PSRR
75dB (1kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
14V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5 (MTP5)
Spänning - spänningsfall (max)
0,1V vid 100mA