NJM2855DL1-18-TE1
DigiKeys produktnummer
2129-NJM2855DL1-18-TE1TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NJM2855DL1-18-TE1
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 1A TO252-3
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A TO-252-3
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
600 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
PSRR
75dB (1kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
TO-252-3, DPAK (2 stift + flik), SC-63
Spänning - ingång (max)
8V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-252-3
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V