NJM12884DL3-33-TE1
DigiKeys produktnummer
2129-NJM12884DL3-33-TE1TR-ND - Remsa och spole (TR)
2129-NJM12884DL3-33-TE1CT-ND - Remsbit (CT)
2129-NJM12884DL3-33-TE1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NJM12884DL3-33-TE1
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO252-5
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA TO-252-5
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
280 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
68dB (1kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera, mjukstart
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, läckström
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
6,5V
Inkapsling/låda
TO-252-6, DPak (5 stift + flik)
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-252-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,18V vid 300mA