NJM12877F25-TE1
DigiKeys produktnummer
2129-NJM12877F25-TE1TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NJM12877F25-TE1
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.5V 200MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 200mA SOT-23-5 (MTP5)
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
210 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
PSRR
66dB (1kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera, mjukstart
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, läckström
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
6,5V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5 (MTP5)
Spänning - spänningsfall (max)
0,12V vid 100mA