ST-4ETA502
DigiKeys produktnummer
563-ST-4ETA502TR-ND - Remsa och spole (TR)
563-ST-4ETA502CT-ND - Remsbit (CT)
563-ST-4ETA502DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ST-4ETA502
Beskrivning
TRIMMER 5K OHM 0.25W J LEAD TOP
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5 kOhms 0,25W, 1/4W J ledare Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Toppjustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ST-4ETA502 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Nidec Components
Antal varv
1.0
Serie
Justeringstyp
Toppjustering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Resistans
5 kOhms
Termineringstyp
J ledare
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,197" x 0,177" (5,00mm x 4,50mm)
Tolerans
±20%