SS-10-15SP-LE
SS-10-15SP-LE
SS-10-15SP-LE
DigiKeys produktnummer
563-1078-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SS-10-15SP-LE
Beskrivning
SWITCH ROTARY DIP SP5T 0.1A 5V
Detaljerad beskrivning
DIP-brytare SP5T 5 positioner Genomgående hål Roterande med axel Ställdon 100mA 5VDC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SS-10-15SP-LE Modeller
Kategori
Kontaktytbehandling
Guld
Tillverkare
Nidec Components
Höjd över kort
0,535" (13,59mm)
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Termineringstyp
PC-stift
Artikelstatus
Aktiv
Stigning
0,100" (2,54mm), full
Krets
SP5T
Tvättbar
Ja
Antal positioner
5
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
Strömklassning (Ampere)
100mA
Stommaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Spänningsvärde
5VDC
Längd
0,394" (10,00mm)