CT-94EZ102
DigiKeys produktnummer
563-CT-94EZ102-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CT-94EZ102
Beskrivning
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 kOhms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 18.0 Varv Sidojustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CT-94EZ102 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Nidec Components
Antal varv
18.0
Serie
Justeringstyp
Sidojustering
Förpackning
Bulk
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
1 kOhms
Termineringstyp
PC-stift
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,378" x 0,189" (9,60mm x 4,80mm)
Tolerans
±10%