UWJ1A330MCL1GB
DigiKeys produktnummer
493-9784-2-ND - Remsa och spole (TR)
493-9784-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UWJ1A330MCL1GB
Beskrivning
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
33 µF 10 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 2000tim vid 85°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UWJ1A330MCL1GB Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
41 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Rippelström @ hög frekvens
61.5 mA @ 10 kHz
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,209" x B 0,209" (5,30 x 5,30mm)
Spänning - märkt
10 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
Arbetstemperatur
-40°C-85°C