UVR1C100MDD1TD har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Nichicon
I lager: 501
Datablad
Direkt
Panasonic Industry
I lager: 7 188
Datablad
Direkt
Chemi-Con
I lager: 2 453
Uppgradering
Panasonic Industry
I lager: 819
Chemi-Con
I lager: 491
Similar
Similar
I lager: 781
10 µF 16 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 2000tim vid 85°C
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UVR1C100MDD1TD
DigiKeys produktnummer
493-12763-1-ND - Remsbit (CT)
493-12763-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UVR1C100MDD1TD
Beskrivning
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL TH
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
UVR1C100MDD1TD Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
50 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ hög frekvens
100 mA @ 10 kHz
Artikelstatus
Föråldrad
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,492" (12,50mm)
Spänning - märkt
16 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C