UUQ1A330MCL1GB
DigiKeys produktnummer
493-16094-2-ND - Remsa och spole (TR)
493-16094-1-ND - Remsbit (CT)
493-16094-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UUQ1A330MCL1GB
Beskrivning
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
33 µF 10 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 1000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UUQ1A330MCL1GB Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Klassificeringar
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ låg frekvens
35 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,213" (5,40mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,209" x B 0,209" (5,30 x 5,30mm)
Spänning - märkt
10 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
1000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
Arbetstemperatur
-40°C-105°C