UUD1H680MNL1GS
DigiKeys produktnummer
493-2305-2-ND - Remsa och spole (TR)
493-2305-1-ND - Remsbit (CT)
493-2305-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UUD1H680MNL1GS
Beskrivning
CAP ALUM 68UF 20% 50V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
68 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 5000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UUD1H680MNL1GS Modeller
Kategori
Klassificeringar
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
150 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ hög frekvens
300 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
340 mOhms
Kapacitans
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C