UUA1H470MNL1GS
DigiKeys produktnummer
493-9462-2-ND - Remsa och spole (TR)
493-9462-1-ND - Remsbit (CT)
493-9462-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UUA1H470MNL1GS
Beskrivning
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 5000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UUA1H470MNL1GS Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Klassificeringar
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ låg frekvens
170 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
255 mA @ 10 kHz
Kapacitans
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,394" (10,00mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C