UUA1H3R3MCL1GS
DigiKeys produktnummer
493-9461-2-ND - Remsa och spole (TR)
493-9461-1-ND - Remsbit (CT)
493-9461-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UUA1H3R3MCL1GS
Beskrivning
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.3 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 3000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UUA1H3R3MCL1GS Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Klassificeringar
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ låg frekvens
17 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
25.5 mA @ 10 kHz
Kapacitans
Storlek/dimension
0,157" diam. (4,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,228" (5,80mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,169" x B 0,169" (4,30 x 4,30mm)
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C