UUA1H3R3MCL1GS | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | UUA1H3R3MCL1GS |
Beskrivning | CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD |
Tillverkarens standardleveranstid | 21 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 3.3 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 3000tim vid 105°C |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | UUA1H3R3MCL1GS Modeller |
Kategori | Polarisering Polär |
Tillv. | Klassificeringar |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Rippelström @ låg frekvens 17 mA @ 120 Hz |
Artikelstatus Aktiv | Rippelström @ hög frekvens 25.5 mA @ 10 kHz |
Kapacitans | Storlek/dimension 0,157" diam. (4,00mm) |
Tolerans ±20% | Höjd - monterad (max) 0,228" (5,80mm) |
Spänning - märkt 50 V | Monteringsyta vid ytmontering L 0,169" x B 0,169" (4,30 x 4,30mm) |
Livslängd @ temp. 3000tim vid 105°C | Monteringstyp |
Arbetstemperatur -55°C-105°C | Inkapsling/låda Radial, kapsling - SMD |