UPW2D4R7MPD har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Nichicon
I lager: 1 288
Datablad
Similar
Nichicon
I lager: 3 999
Datablad
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Cornell Dubilier Knowles
4.7 µF 200 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 5000tim vid 105°C
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UPW2D4R7MPD
DigiKeys produktnummer
493-2007-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UPW2D4R7MPD
Beskrivning
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
UPW2D4R7MPD Modeller
Rippelström @ låg frekvens
50 mA @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
80 mA @ 10 kHz
Artikelstatus
Föråldrad
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,492" (12,50mm)
Spänning - märkt
200 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C