UPV1H680MGD1TA
DigiKeys produktnummer
493-UPV1H680MGD1TACT-ND - Remsbit (CT)
UPV1H680MGD1TA-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UPV1H680MGD1TA
Beskrivning
CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL TH
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
68 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 5000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UPV1H680MGD1TA Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ hög frekvens
410 mA @ 100 kHz
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Impedans
280 mOhms
Artikelstatus
Inte för nya designer
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,512" (13,00mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-55°C-105°C