UPS1C331MPD1TD
DigiKeys produktnummer
493-5359-1-ND - Remsbit (CT)
493-5359-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UPS1C331MPD1TD
Beskrivning
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL TH
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
330 µF 16 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 2000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UPS1C331MPD1TD Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
291.1 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ hög frekvens
410 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Inte för nya designer
Impedans
280 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spänning - märkt
16 V
Höjd - monterad (max)
0,512" (13,00mm)
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C