UPM2G010MPD har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Nichicon
I lager: 1 999
Datablad
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
1 µF 400 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 5000tim vid 105°C
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor® Episode Nine: You Callin' Me?
UPM2G010MPD
DigiKeys produktnummer
493-17129-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UPM2G010MPD
Beskrivning
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL TH
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
UPM2G010MPD Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Klassificeringar
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Bulk
Rippelström @ låg frekvens
17 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Föråldrad
Rippelström @ hög frekvens
27.2 mA @ 10 kHz
Kapacitans
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spänning - märkt
400 V
Höjd - monterad (max)
0,571" (14,50mm)
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C