UPA1C562MHD6TN är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nichicon
I lager: 0
Datablad
5600 µF 16 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 5000tim vid 105°C
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UPA1C562MHD6TN
DigiKeys produktnummer
493-4892-1-ND - Remsbit (CT)
493-4892-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UPA1C562MHD6TN
Beskrivning
CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
UPA1C562MHD6TN Modeller
Rippelström @ låg frekvens
2.423 A @ 120 Hz
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ hög frekvens
2.85 A @ 100 kHz
Impedans
18 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Spänning - märkt
16 V
Höjd - monterad (max)
1,063" (27,00mm)
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C