UKW2A330MPD1TD
DigiKeys produktnummer
493-10761-1-ND - Remsbit (CT)
493-10761-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UKW2A330MPD1TD
Beskrivning
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL TH
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
33 µF 100 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 2000tim vid 85°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UKW2A330MPD1TD Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
160 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ hög frekvens
320 mA @ 10 kHz
Artikelstatus
Inte för nya designer
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,492" (12,50mm)
Spänning - märkt
100 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C