UHE2A471MHD
DigiKeys produktnummer
493-1682-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UHE2A471MHD
Beskrivning
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 µF 100 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 10 000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UHE2A471MHD Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
1.425 A @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
1.9 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
45 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spänning - märkt
100 V
Höjd - monterad (max)
1,398" (35,50mm)
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C