UHE1V151MPD1TA | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | UHE1V151MPD1TA |
Beskrivning | CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL TH |
Tillverkarens standardleveranstid | 21 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 150 µF 35 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 7000tim vid 105°C |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | UHE1V151MPD1TA Modeller |
Kategori | Polarisering Polär |
Tillv. | Tillämpningar |
Serie | Rippelström @ låg frekvens 448 mA @ 120 Hz |
Förpackning Remsbit (CT) Remsa och låda (TB) | Impedans 130 mOhms |
Artikelstatus Aktiv | Ledaravstånd 0,138" (3,50mm) |
Kapacitans | Storlek/dimension 0,315" diam. (8,00mm) |
Tolerans ±20% | Höjd - monterad (max) 0,512" (13,00mm) |
Spänning - märkt 35 V | Monteringstyp |
Livslängd @ temp. 7000tim vid 105°C | Inkapsling/låda Radial, kapslad |
Arbetstemperatur -40°C-105°C |