UHE1V151MPD1TA
DigiKeys produktnummer
493-UHE1V151MPD1TACT-ND - Remsbit (CT)
UHE1V151MPD1TA-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UHE1V151MPD1TA
Beskrivning
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 µF 35 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 7000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UHE1V151MPD1TA Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
448 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Impedans
130 mOhms
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,512" (13,00mm)
Spänning - märkt
35 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
7000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C