UCS2C221MHD1TN
DigiKeys produktnummer
493-13277-1-ND - Remsbit (CT)
493-13277-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UCS2C221MHD1TN
Beskrivning
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF 160 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 10 000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UCS2C221MHD1TN Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
1.185 A @ 120 Hz
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ hög frekvens
2.37 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
1,043" (26,50mm)
Spänning - märkt
160 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C