PCR1J680MCL1GS
DigiKeys produktnummer
493-13782-2-ND - Remsa och spole (TR)
493-13782-1-ND - Remsbit (CT)
493-13782-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCR1J680MCL1GS
Beskrivning
CAP ALUM POLY 68UF 20% 63V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
68 µF 63 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 28mOhm 4000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
PCR1J680MCL1GS Modeller
Kategori
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C
Tillverkare
Nichicon
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
2.8 A @ 100 kHz
Typ
Polymer
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
68 µF
Höjd - monterad (max)
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,406" x B 0,406" (10,30 x 10,30mm)
Spänning - märkt
63 V
Monteringstyp
Ytmontering
ESR (Equivalent Series Resistance)
28mOhm