GYB1V221MCW1GS
DigiKeys produktnummer
GYB1V221MCW1GTR-ND - Remsa och spole (TR)
493-GYB1V221MCW1GSCT-ND - Remsbit (CT)
493-GYB1V221MCW1GSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GYB1V221MCW1GS
Beskrivning
CAP ALUMHYB 220UF 20% 35V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF 35 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 20mOhm 10 000tim vid 105°C
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Tillverkare
Nichicon
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ låg frekvens
375 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
2.5 A @ 100 kHz
Typ
Hybrid
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
220 µF
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,406" x B 0,406" (10,30 x 10,30mm)
Spänning - märkt
35 V
Monteringstyp
Ytmontering
ESR (Equivalent Series Resistance)
20mOhm
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C