NACZ101M50V8X10.5TR15F | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | NACZ101M50V8X10.5TR15F |
Beskrivning | CAP ALUM 50V POLAR |
Tillverkarens standardleveranstid | 98 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 100 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 400mOhm vid 100kHz 2000tim vid 105°C |
Kategori | Livslängd @ temp. 2000tim vid 105°C |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-105°C |
Serie | Polarisering Polär |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Rippelström @ hög frekvens 300 mA @ 100 kHz |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension 0,315" diam. (8,00mm) |
Kapacitans | Höjd - monterad (max) 0,413" (10,50mm) |
Tolerans ±20% | Monteringsyta vid ytmontering L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm) |
Spänning - märkt 50 V | Monteringstyp |
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm vid 100kHz | Inkapsling/låda Radial, kapsling - SMD |