MTP2915220ML01
DigiKeys produktnummer
3372-MTP2915220ML01-ND
Tillverkarens produktnummer
MTP2915220ML01
Beskrivning
FIXED IND 22UH 30A 3 MOHM TH
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 30 A Max. 3mOhm Radial
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
10A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 3mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Storlek/dimension
L 1,102" x B 0,748" (28,00 x 19,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,610" (15,50mm)