MTP2915100ML01
DigiKeys produktnummer
3372-MTP2915100ML01-ND
Tillverkare
Coilmx
Tillverkarens produktnummer
MTP2915100ML01
Beskrivning
FIXED IND 10UH 30A 2.5 MOHM TH
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 30 A Max. 2,5mOhm Radial
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
28A
Tillv.
Skärmning
Oskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 2,5mOhm
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Monteringstyp
Genomgående hål
Material - kärna
Inkapsling/låda
Radial
Induktans
Storlek/dimension
L 1,102" x B 0,748" (28,00 x 19,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,610" (15,50mm)