MS06304R7MS001
DigiKeys produktnummer
3372-MS06304R7MS001TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Coilmx
Tillverkarens produktnummer
MS06304R7MS001
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 5A 38 MOHM SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Induktor 5 A Max. 38mOhm 2-SMD
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 38mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
2-SMD
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
2-SMD
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,281" x B 0,260" (7,15 x 6,60mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
6,5A