B0603X5R106M6R3NTK
DigiKeys produktnummer
3372-B0603X5R106M6R3NTKTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
EYang Technology
Tillverkarens produktnummer
B0603X5R106M6R3NTK
Beskrivning
MLCC SMD 0603 X5R 10uF 20% 6.3V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)