B0402X5R475M6R3NTC
DigiKeys produktnummer
3372-B0402X5R475M6R3NTCTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
EYang Technology
Tillverkarens produktnummer
B0402X5R475M6R3NTC
Beskrivning
MLCC SMD 0402 X5R 4.7uF 20% 6.3V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,028" (0,70mm)