SZMM5Z15VT5GF är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 8 147
Datablad
Similar
Diotec Semiconductor
I lager: 3 390
Datablad
Dioder - zener 15 V 300 mW ±2% Ytmontering SOD-523
SZMM5Z15VT5GF
DigiKeys produktnummer
1727-SZMM5Z15VT5GFTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-SZMM5Z15VT5GFCT-ND - Remsbit (CT)
1727-SZMM5Z15VT5GFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZMM5Z15VT5GF
Beskrivning
DIODE ZENER 15V 300MW SOD523
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 10.5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±2%
Effekt - max
300 mW
Inkapsling/låda
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms