PZU884LS-B30-QYL
DigiKeys produktnummer
1727-PZU884LS-B30-QYLTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PZU884LS-B30-QYL
Beskrivning
DIODE ZENER 30V 365MW DFN1006BD
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 30 V 365 mW ±2% Ytmontering DFN1006BD-2
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 23 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
365 mW
Leverantörens enhetsförpackning
DFN1006BD-2
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms